Aktualnie jesteś: Rezydencje

Zmysł

Warsztaty prowadzone przez Sarę Kaurin Jonassen w ramach programu „Rezydencje artystyczne dla zespołów teatralnych i indywidualnych twórców”

sob. 12.02.2022, 10.00–15.00
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

W języku angielskim

Zmysł
Fot. archiwum prywatne

Sarah Kaurin Jonassen (Norwegia) ukończyła studia magisterskie w Rose Bruford College/arthaus.berlin na kierunku zaawansowana praktyka devised theatre oraz studia licencjackie na Uniwersytecie w Bergen na kierunku performatyka. Obecnie studiuje pedagogikę teatru na Uniwersytecie Metropolitalnym w Oslo. Brała udział w projekcie teatralnym Vardeteatret „Help! I Am Free” w ramach resocjalizacji więźniów zakładu karnego Pollsmoor w Kapsztadzie (RPA). Wystawiała także spektakle immersyjne w ramach projektu „Kunstellasjoner” w Oslo Teatersenter, w których występowała także jako aktorka. Jako pracę dyplomową przedstawiła komediowy spektakl teatru fizycznego dla młodych widzów, poruszający tematykę korzystania z urządzeń elektronicznych.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zebrać materiał, który można wykorzystać do stworzenia spektaklu opartego na zmysłach słuchu, dotyku, smaku i wzroku.

Prowadząca: Sarah Kaurin Jonassen
Opieka: Przemysław Błaszczak
Nabór zamknięty

Rezydencja „Zmysł”, 23.01–13.02.2022

Sarah Kaurin Jonassen jest norweską artystką teatralną i animatorką. W jej pracy istotną rolę odgrywają zmysły, immersja, interakcja z widzami, komedia i fizyczna obecność. Sarah Kaurin Jonassen zajmie się badaniami w zakresie tworzenia teatru angażującego zmysły. W trakcie rezydencji planuje zbadać, jak stworzyć praksis posługując się „zmysłowymi” ćwiczeniami. Głównym elementem tego praksis stanie się proces zbierania i tworzenia materiału teatralnego (devising). Na zakończenie swojej rezydencji artystka poprowadzi warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak w praktyce zbierać i tworzyć materiał, który można wykorzystać w spektaklu angażującym zmysły. Bazując na pracy warsztatowej artystka stworzy immersyjny, interaktywny spektakl.

Rezydentka: Sarah Kaurin Jonassen
Opieka: Przemysław Błaszczak

Prosimy o zabranie luźnych treningowych ubrań oraz jedzenia na przerwę obiadową.