Próby otwarte VoiceLAB z udziałem uczestników programu warsztatów „Mozaika dźwięku”
Zmiana terminów
pt.–niedz. 16–18/07/2021, 17:30
Otwarta Przestrzeń Kultury, kościół pw. św. Jana Nepomucena, park Szczytnicki, Wrocław
Wstęp wolny
Czas trwania: do 60 min
Materiałem muzycznym, nad którym pracujemy, jest polifonia gruzińska. Podczas sesji warsztatowych dzielimy się z uczestnikami naszym doświadczeniem i podejściem do śpiewu, jakie w głównej mierze zawdzięczamy spotkaniom z tym rodzajem muzyki.
Bardziej niż jakiekolwiek inne narzędzie performera, głos zmienia się wtedy, gdy ma on świadomość, że jest słuchany. Program warsztatów „Mozaika dźwięku” poświęcony jest badaniu natury głosu i przejęciu nad nim jak najpełniejszej kontroli. Próby otwarte są ważną częścią codziennej praktyki VoiceLABu. To okazja do badania, jak przenosić jakości wypracowane w pracy laboratoryjnej do prowadzonego przez nas programu warsztatów.
Podobnie jak w przypadku „Prób przy uchylonych drzwiach”, organizowanych regularnie przez VoiceLAB w kościele św. Jana Nepomucena, także i to wydarzenie nie aspiruje do bycia koncertem. Ma na celu zapewnienie uczestnikom programu możliwości sprawdzenia, jak obecność słuchających wpływa na głos i słyszenie.
Aleksandra Kotecka i Tomasz Wierzbowski
Aleksandra Kotecka jest performerką wokalną, edukatorką głosu i technik oddechowych wyrastających z technik relaksacyjnych i jogi klasycznej, terapeutką falą dźwiękową pracującą zgodnie z nurtem teorii poliwagalnej. W latach 2004–2023 współpracowała z wrocławskim Teatrem ZAR. Brała udział w powstawaniu spektakli: „Ewangelie dzieciństwa“, „Cesarskie cięcie”, „Anhelli. Wołanie” oraz „Armine, Sister”. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli realizowanych w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań. Wspólnie z Tomaszem Wierzbowskim tworzyła linię muzyczną spektaklu Teatru ZAR „Anhelli. Skowyt”. Zajmuje się muzyką prawosławia, którą poznawała we Lwowie, Sankt Petersburgu i Supraślu. W 2019 powołała VoiceLAB – laboratorium pracy z głosem, który od 2020 jest częścią rządowego francuskiego programu doskonalenia zawodowego dla artystów – Qualiopi. Od lat fascynuje się dźwiękiem, jego fizyczną naturą oraz nieskończonym potencjałem. W 2019 zaczęła współpracę z Biosonology Institute Art in Listening Accademy w Turynie. W 2022 ukończyła kurs uprawniający do pracy w charakterze terapeutki dźwięku w nurcie stymulacji biosonologicznej. Absolwentka certyfikowanego kursu Teorii Poliwagalnej w Polyvagal Institute USA. W 2023 jej projekt „Wtargnięcia” otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia.
Tomasz Wierzbowski to aktor i muzyk w spektaklach „Ewangelie dzieciństwa”, „Cesarskie cięcie”, „Anhelli. Wołanie” oraz „Armine, Sister” Teatru ZAR. Autor serii wydawniczej 3/2 poświęconej muzyce (dotychczas w serii ukazały się książki „Jak system równomiernie temperowany popsuł harmonię” Rossa Duffina oraz „Temperacja. Jak muzyka stała się polem bitwy wielkich umysłów zachodniej cywilizacji” Stuarta Isacoffa). Autor i współautor muzyki do filmów krótkometrażowych oraz do spektakli teatralnych w Polsce i za granicą. Wspólnie z Aleksandrą Kotecką zaangażowany w pracę studia produkcji muzycznej Foxterrier Production.
Bougy Violaine
Cheminade Ambre
Durand Lucie
Fernandez Mathieu
Gueli Caterina
Karampour Mahdokht
Malfray Juliette
Mandelbrot Leila
Parente Victor
Raymond Quentin
Rozenkopf Arthur
Sadrolashrafi Shahriar
Simonyan Anzhela
Jak dojechać
Adres: Kościół pw. św. Jana Nepomucena, al. Dąbska, Park Szczytnicki we Wrocławiu
Dojazd komunikacją miejską:
tramwaje
linie 2, 10 (kierunek Zajezdnia Dąbie Czasoprzestrzeń/Krzyki): przystanek ZOO
linie 1, 4 (kierunek ZOO): przystanek ZOO
Z przystanku ZOO należy dojść pieszo ul. Wróblewskiego do ul. Kopernika, następnie z ul. Kopernika skręcić w lewo w al. Dąbską.
autobusy
linia 145 (kierunek Sępolno/Iwiny – rondo): przystanek Hala Stulecia
linia 146 (kierunek Bartoszowice/Gaj – pętla): przystanek Hala Stulecia
Z przystanku Hala Stulecia należy kierować się w stronę Hali Stulecia i Pergoli, następnie za Pergolą iść parkiem do al. Dąbskiej (należy przejść przez mostek nad fosą za Ogrodem Japońskim).
linia 115 (kierunek Wojnów – pętla/Reja): przystanek Park Szczytnicki
Z przystanku Park Szczytnicki należy iść pieszo ul. Mickiewicza w stronę Hali Stulecia i skręcić w lewo w al. Dąbską.
Dojazd rowerem:
prywatnym lub miejskim (stacje Wróblewskiego/Teki, Wróblewskiego/ZOO)
Ze stacji Wróblewskiego/ZOO: należy dojść ul. Wróblewskiego do ul. Kopernika, następnie z ul. Kopernika skręcić w lewo w al. Dąbską.
Ze stacji Wróblewskiego/Teki: należy dojść ul. Wróblewskiego w stronę Hali Stulecia do ul. Kopernika, następnie z ul. Kopernika skręcić w lewo w al. Dąbską.
Organizator programu:
Partnerzy: