Aktualnie jesteś: Studio Kokyu

Trinity – The Letter

Spotkanie w pracy ze Studiem Kokyu

śr. 19, 26.06.2024, 14.00
pt. 21, 28.06.2024, 14.00
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego
Czas trwania: 90 minut

W języku angielskim
Rozmowa odbędzie się w językach angielskim i polskim

Wstęp wolny, obowiązują zapisy do dwóch dni przed każdym wydarzeniem

Trinity – The Letter
fot. Azad Heydarov

„Trinity – The Letter” to nowa praca Studia Kokyu. Spotkanie będzie podsumowaniem pięciomiesięcznego projektu „Praktykowanie działania” realizowanego od połowy lutego do końca czerwca 2024 roku przez międzynarodową grupę performerów – Julię Zhaglinę, Rafellę Kavasi, Katarzynę Serafin, Davida Fontę oraz Hakana Kargidanoglu – pod kierunkiem Przemysława Błaszczaka. 

Punktem wyjścia do pracy było pytanie o precyzję działań oraz osobistą technikę. Literacką inspirację stanowił pochodzący z III wieku tekst pt. „Hymn o perle”, który jest fragmentem apokryficznych „Dziejów Tomasza”. Zainspirowani historią i przekazem zawartym w tym tekście, pracowaliśmy nad materiałem zarówno w zakresie działań fizycznych, jak i w wymiarze akcji wokalnych. Nie jest to skończone dzieło. Zapraszamy na spotkanie w drodze – po pokazie chętnie porozmawiamy na temat naszej pracy.
Przemysław Błaszczak

Fot. Anita Szymańska

Przemysław Błaszczak studiował filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktor, reżyser i pedagog. Od 1995 jest związany z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego (do 2006 – Ośrodek Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych). Od 2005 uprawia japońską sztukę walki aikido (aktualnie w stopniu 3 dan fukushidoin) pod okiem sensei Piotra Masztalerza 6 dan. W 2011 roku pobierał nauki jako uchideshi (uczeń) u shihana Juby Noura 6 dan w Meksyku. Prowadzi regularne treningi w założonym przez niego dojo Na Grobli Aikikai, które jest częścią stowarzyszenia Birankai Polska. W 2005 przebywał w Japonii na zaproszenie Toshiego Tsushitoriego, trenując pod jego okiem shintaido – japoński system prowadzący do integracji ciała i głosu poprzez trening oparty na tradycyjnym karate.

Założyciel i lider Studia Kokyu. Pomysłodawca, twórca i kurator festiwalu „Sakura. Wrocławskie dni japońskich inspiracji”.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy do dwóch dni przed każdym wydarzeniem.

Adres e-mail do zapisów: studiokokyu@gmail.com
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

kokyu-logo