Aktualnie jesteś: Studio Kokyu

Trinity – The Letter

Spotkanie w pracy ze Studiem Kokyu

śr. 19, 26.06.2024, 14.00
pt. 21, 28.06.2024, 14.00
Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego
Czas trwania: 90 minut

W języku angielskim
Rozmowa odbędzie się w językach angielskim i polskim

Wstęp wolny, obowiązują zapisy do dwóch dni przed każdym wydarzeniem

Trinity – The Letter
fot. Azad Heydarov

„Trinity – The Letter” to nowa praca Studia Kokyu. Spotkanie będzie podsumowaniem pięciomiesięcznego projektu „Praktykowanie działania” realizowanego od połowy lutego do końca czerwca 2024 roku przez międzynarodową grupę performerów – Julię Zhaglinę, Rafellę Kavasi, Katarzynę Serafin, Davida Fontę oraz Hakana Kargidanoglu – pod kierunkiem Przemysława Błaszczaka. 

Punktem wyjścia do pracy było pytanie o precyzję działań oraz osobistą technikę. Literacką inspirację stanowił pochodzący z III wieku tekst pt. „Hymn o perle”, który jest fragmentem apokryficznych „Dziejów Tomasza”. Zainspirowani historią i przekazem zawartym w tym tekście, pracowaliśmy nad materiałem zarówno w zakresie działań fizycznych, jak i w wymiarze akcji wokalnych. Nie jest to skończone dzieło. Zapraszamy na spotkanie w drodze – po pokazie chętnie porozmawiamy na temat naszej pracy.
Przemysław Błaszczak

Fot. Anita SzymańskaPrzemysław Błaszczak studiował filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktor, reżyser, pedagog, od 1995 roku związany z Instytutem Grotowskiego (do 2007 Ośrodkiem Grotowskiego).
W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem Grzegorza Brala (udział w spektaklu „Pieśń kozła – dytyramb”). W latach 2002–2003 przygotował własny monodram „Ecce homo”. Od 2004 roku jest aktorem Teatru ZAR. Uczestniczył w projekcie „Ewangelie dzieciństwa”, gdzie występował w dwóch częściach tego tryptyku – „Uwerturze” i „Anhellim. Wołaniu”, a także w spektaklu „Armine, Sister”. Grał także w „Mauzerze” Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa (polska premiera w Instytucie Grotowskiego w 2012 roku). Pod okiem Terzopoulosa studiował jego autorską metodę treningu aktorskiego wypracowaną w Teatrze Attis w Grecji. Jest certyfikowanym nauczycielem tej metody. Założyciel i lider Studia Kokyu działającego od 2016 roku w Instytucie Grotowskiego.
Od 2005 roku uprawia japońską sztukę walki aikido (aktualnie w stopniu 2 dan), pod okiem senseia Piotra Masztalerza 6 dan, w 2011 roku pobierał nauki jako uchideshi u shihana Juby Noura 6 dan w Meksyku. Prowadzi regularne treningi w założonym przez siebie dojo Na Grobli Aikikai, które jest częścią Birankai Polska. W 2005 roku przebywał w Japonii na zaproszenie Toshiego Tsushitoriego, trenując pod jego okiem shintaido – japoński system prowadzący do integracji ciała i głosu poprzez trening oparty na tradycyjnym karate.
W latach 2013–2016 lider Studia Dwóch Ścieżek działającego w ramach programu badawczego BodyConstitution Instytutu Grotowskiego. Współzałożyciel Wrocławskiej Offensywy Teatralnej (WrOT). Prowadził warsztaty w Polsce i za granicą.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy do dwóch dni przed każdym wydarzeniem.

Adres e-mail do zapisów: studiokokyu@gmail.com
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

kokyu-logo