Aktualnie jesteś: Festiwal Ciszy / Formy Ciszy

Wymiary ciszy

Rozmowa dr Dominiki Stryjewskiej z Michałem Dudą i Danielem Brożkiem
W ramach Festiwalu Ciszy, linia programowa „Formy Ciszy”

niedz. 7.04.2024, 14.00–15.30
Sala Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego

Udział bezpłatny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Wymiary ciszy
proj. Barbara Kaczmarek

Miasto jest tworem wielowymiarowym i wielowarstwowym, w którym to, co żywe i głośne, przenika się z tym, co nieożywione i zanurzone w ciszy. Podczas dyskusji, prowadzonej z dwóch perspektyw – architektonicznej i psychologicznej, wsłuchamy się w miasto na wielu płaszczyznach. 

Czy cisza w mieście jest pożądana?

Czym jest dźwięk w mieście?

W jakich wymiarach miasto do nas przemawidda?

Czy rozumiemy język urbanistyki i jak wpływa on na nasze zachowania?

Razem z publicznością przejdziemy mentalnie przez liczne zakamarki i zaułki miejskiej egzystencji; poruszymy sprawy, o których miasta krzyczą i te, które wolą przemilczeć.

Michał Duda jest historykiem sztuki, specjalizującym się w historii architektury. Za zbiór esejów pt. „Patchwork”o twórczości wrocławskiej architektki Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak, otrzymał prestiżową nagrodę DAM Architectural Book Award, przyznawaną przez Frankfurckie Targi Książki i Niemieckie Muzeum Architektury we Frankfurcie. Kurator (wspólnie z Małgorzatą Devosges-Cuber) wystaw poświęconych Jadwidze Grabowskiej-Hawrylak, organizowanych we Wrocławiu i w Nowym Jorku.

fot. archiwum Dominiki StryjewskiejDominika Stryjewska doktora psychologii, specjalistka od zarządzania zmianami (o charakterze osobistym oraz wdrożeń najnowszych technologii cyfrowych), zarówno w skali jednostkowej, jak i w globalnych korporacjach. Ekspertka w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych kochanych przez użytkowników. Wykładowczyni akademicka, mówczyni i amatorka życia w mieście.

Daniel Brożek – pracujący we Wrocławiu, aktywny na polach sztuki i studiów nad dźwiękiem oraz krytyki muzycznej. Kurator Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival i cyklu warsztatowo-koncertowego Canti Spazializzati. Współpracuje z magazynem Glissando, Pracownią Badań Pejzażu Dźwiękowego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykładowca studiów podyplomowych Dźwięk i Audiosfera Uniwersytetu Wrocławskiego. W projekcie Czarny Latawiec jest autorem albumów muzycznych, instalacji dźwiękowych i utworów dla teatru.

niedz. 7.04, 14.00–15.30

Jeśli są Państwo osobami ze specjalnymi potrzebami i planują wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny minimum 3 dni wcześniej: sekretariat@grotowski-institute.pl, tel. 71 34 45 320. Taka informacja pozwoli nam wdrożyć rozwiązania, które sprawią, że wydarzenie będzie dla Państwa dostępne.