Aktualnie jesteś: Studio Kokyu / Warsztaty

Zarzewie. V Zimowa Szkoła Studia Kokyu

Warsztaty prowadzone przez Przemysława Błaszczaka

pon.–niedz. 18–24.03.2024
Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
W językach polskim i angielskim

Zapisy do 11 marca

Zarzewie. V Zimowa Szkoła Studia Kokyu
Proj. Barbara Kaczmarek
Zarzewie. V Zimowa Szkoła Studia Kokyu to siedem dni intensywnego treningu fizycznego i głosowego. Praca oparta jest na praktykach obecnych w treningu Studia Kokyu; ich celem jest rozpoznanie, czym jest działanie aktora-performera w zespole wynikające z regularnego zanurzania się w precyzyjnych strukturach.
Elementy pracy:
  • trening Kokyu – autorski trening Studia, łączący w sobie trening indywidualny oraz trening chóru, pracę ciała, oddechu oraz głosu;
  • bieg na kontakt – intensywna grupowa praktyka, budząca czujność oraz wzajemne słuchanie w dynamicznym działaniu;
  • trening partnerski – oparty na specyficznym dla aikido rozumieniu kontaktu, stawia na słuchanie całym ciałem oraz na gotowość do uważnego podążania i przejmowania prowadzenia. Trening partnerski jest narzędziem do studiowania fizyczności sytuacji dialogicznej;
  • globalny rezonator – zestaw ćwiczeń mający za zadanie odkrycie pełnych jakości wibracyjnych głosu w ciele performera;
  • praca z tekstem – praktyka wywodząca się z idei dekonstrukcji tekstu, mająca za zadanie spotkanie z tekstem jako żywym procesem, skoncentrowana na szukaniu fizyczności tekstu;
Poprzez wnikliwe studiowanie wyżej wymienionych praktyk, chcemy poprowadzić uczestników warsztatów przez podróż do wnętrza indywidualnego źródła energii, do eksploracji relacji z partnerem oraz do pogłębiania jakości wspólnego działania. Rozpoznanie struktur jest również potencjalnym otwarciem do pracy nad improwizacją.
Szkoła Zimowa Studia Kokyu jest skierowana do osób zainteresowanych pracą performera. Otwarty charakter grupy nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w treningu aktorskim. Praca wymaga gotowości do intensywnego treningu.

Fot. Anita Szymańska

Przemysław Błaszczak studiował filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktor, reżyser i pedagog. Od 1995 jest związany z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego (do 2006 – Ośrodek Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych). Od 2005 uprawia japońską sztukę walki aikido (aktualnie w stopniu 3 dan fukushidoin) pod okiem sensei Piotra Masztalerza 6 dan. W 2011 roku pobierał nauki jako uchideshi (uczeń) u shihana Juby Noura 6 dan w Meksyku. Prowadzi regularne treningi w założonym przez niego dojo Na Grobli Aikikai, które jest częścią stowarzyszenia Birankai Polska. W 2005 przebywał w Japonii na zaproszenie Toshiego Tsushitoriego, trenując pod jego okiem shintaido – japoński system prowadzący do integracji ciała i głosu poprzez trening oparty na tradycyjnym karate.

Założyciel i lider Studia Kokyu. Pomysłodawca, twórca i kurator festiwalu „Sakura. Wrocławskie dni japońskich inspiracji”.

pon.–niedz. 18–24.03.2024

9.00–13.00 sesja pracy
13.00–14.00 przerwa obiadowa (nie zapewniamy posiłków)
14.00–17.00 sesja pracy

1950 PLN (po potwierdzeniu zgłoszenia i wpłacie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 700 PLN po 31 stycznia 2024)

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 11 marca 2024 na adres studiokokyu@gmail.com 

Liczba miejsc jest ograniczona.
Brak wpłaty zaliczki w ustalonym terminie jest rozumiany jako rezygnacja z udziału w warsztacie.
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa do 30 dni przed terminem warsztatu następuje zwrot wpłaty pomniejszonej o zaliczkę, do 15 dni – 50% wpłaconej kwoty pomniejszonej o zaliczkę; w przypadku późniejszej rezygnacji wpłata jest całkowicie bezzwrotna.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia lub zmiany terminu z przyczyn od niego niezależnych z zachowaniem terminu minimum 7 dni roboczych od wydarzenia.
W przypadku odwołania wydarzenia przez Organizatora Zgłaszający otrzyma zwrot 100 % dokonanych wpłat, bez uwzględnienia ewentualnych innych kosztów (np. zakupionych biletów na przejazd, kosztów przewalutowania itp.).

kokyu-logo

Galeria zdjęć