Aktualnie jesteś: Rezydencje

Program wizyt roboczych dla szkół teatralnych, uczelni artystycznych i kierunków humanistycznych w Instytucie Grotowskiego

Program wizyt roboczych dla szkół teatralnych, uczelni artystycznych i kierunków humanistycznych w Instytucie Grotowskiego
Proj. Barbara Kaczmarek

Idea

W ramach programu Instytut Grotowskiego oferuje trwające od pięciu do dziesięciu dni pobyty studentów z pedagogami w swoich siedzibach we Wrocławiu. Będą one obejmować praktyczną pracę aktorską uzupełnioną wykładami i filmami ze zbiorów archiwalnych Instytutu. Ideą wizyt roboczych jest nie tylko nawiązanie kontaktu, wymiana doświadczeń i metod pracy, wzbogacenie warsztatu aktorskiego i wiedzy, lecz także stworzenie przestrzeni na dialog i zrozumienie, wspólne zadawanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi w praktyce. Program jest rezultatem wieloletnich doświadczeń nabywanych przez Instytut Grotowskiego w ramach współpracy z polskimi i zagranicznymi szkołami i instytutami teatralnymi, m.in. Rose Bruford College (Londyn), Królewską Akademią Sztuk Dramatycznych (RADA, Londyn), Rasaboxes (Nowy Jork), Królewską Wyższą Szkołą Sztuk Dramatycznych (RESAD, Madryt), Escuela Superior de Arte Dramático (Murcia), Instytutem Teatralnym im. Borysa Szczukina (Moskwa) i Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie i jej Filią we Wrocławiu.

Klikając w poniższe linki można zapoznać się z pracą studiów i liderów w Instytucie Grotowskiego:

Studio Kokyu: grotowski-institute.pl/projekty/studio-kokyu/

Studio Nucleus: grotowski-institute.pl/projekty/studio-nucleus/

Studio Voice In Progress: grotowski-institute.pl/projekty/studio-voice-in-progress/

SŁOŃCE Szkoła Reny Mireckiej: grotowski-institute.pl/projekty/slonce-szkola-reny-mireckiej/

Jubilo: jubiloproject.com/pl/

VoiceLAB: grotowski-institute.pl/projekty/voicelab/

Teatr ZAR: www.teatrzar.pl, www.teatrzar.net

Warunki naboru

W ramach rezydencji Instytut oferuje wypracowany w porozumieniu ze szkołami odpłatny program treningów aktorskich i wykładów.

Program wizyt roboczych realizowany w trybie od pięciu do dziesięciu dni, a każdy dzień obejmie pięciogodzinne praktyczne warsztaty oraz trzygodzinne konserwatoria połączone z wykładami i prezentacją materiałów filmowych. Program adresowany jest do studentów i ich opiekunów ze szkół teatralnych, uczelni artystycznych i kierunków humanistycznych, m.in. wiedzy o teatrze i kulturoznawstwa.

Grupy we własnym zakresie pokrywają koszty podróży, w tym lokalne przejazdy, oraz akomodacji, wyżywienia i ubezpieczenia we Wrocławiu oraz wszelkie niezbędne w związku z przyjazdem formalności.

Terminy

Okres realizacji programu: październik 2021 – październik 2022

Chęć zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy przesyłać do koordynatorki programu Magdaleny Mądrej na adres: m.madra@grotowski-institute.pl (tel. +48 693 927 324).

Wydarzenie realizowane jest w ramach przygotowań do objęcia przez Wrocław tytułu Światowej Stolicy Sztuk Performatywnych 2022/2023 przyznawanej przez ITI/UNESCO.
Instytut im. Jerzego Grotowskiego jest członkiem ITI/UNESCO Network for Higher Education in the Performing Arts. www.iti-worldwide.org/highereducation

logo_circle_color_EN_cmyk